Rowerowa Stolica Polski - Kręcimy Kilometry dla Kołobrzegu

Jeździmy, trenujemy i czekamy do czerwcowej rywalizacji. Trening, który potrwa do 21 maja to czas rozgrzewki przed czerwcową rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski oraz znakomita okazja dla nowych użytkowników, aby poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta.

Więcej o aplikacji : aktywne.miasta.pl/p/61-funkcjonalnosc

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie Pracujemy dla Was nad ciekawymi wydarzeniami związanymi z czerwcową rywalizacją.

 

W ramach akcji organizujemy rajdy rowerowe:

22.05.2022 r. - Trasa: 30 km
Kołobrzeg - Dżwirzyno - Sieradowo - Stary Borek - Grzybowo - Kołobrzeg

05.06.2022 r. - Trasa: 33 km
Kołobrzeg - Zielenniewo - Charzyno - Pustary - Obroty - Budzistowo - Kołobrzeg

12.06.2022 r. - Trasa: 35 km
Kołobrzeg - Grzybowo - Stary Borek - Drzonowo - Przećmino - Korzystno - Kołobrzeg.

19.06.2022 r. - Trasa: 38 km
Kołobrzeg - Sianożęty - Bagicz - Stramniczka - Czernin - Bogucino - Obroty - Budzistowo - Kołobrzeg

26.06.2022 r. - Trasa: 45 km
Kołobrzeg - Rogowo - Roby - Biczyno - Karcino - Głowaczewo - Stary Borek - Kołobrzeg

Miejsce zbiórki: ul. Śliwińskiego 10 (przy stadionie) Odprawa: 09:40 Start: godz. 10:00

 

Idea

Aktywne Miasta   to projekt rekreacyjno – sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas.  Aktywne Miasta to portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Inicjatorem projektu jest Miasto Bydgoszcz.

Aktywne Miasta to marka powstała na bazie lokalnego produktu, jakim był bydgoski portal informacyjny o tematyce sportowej i rekreacyjnej oraz powiązana z nim aplikacja mobilna pn. Aktywna Bydgoszcz. W 2019 roku na potrzeby organizacji ogólnopolskiej rywalizacji rowerowej aplikacja Aktywna Bydgoszcz została zastąpiona nazwą Rowerowa Stolica Polski. Funkcje bydgoskiej aplikacji pozostały dla jej dotychczasowych użytkowników bez zmian. Dodatkowo Aplikacja została wykorzystana jako narzędzie do organizacji rowerowego konkursu pomiędzy miastami prezydenckimi.

Z początkiem 2021 roku wprowadzone zostały kolejne istotne zmiany. Aplikacja działa pod nową nazwą Aktywne Miasta. Z uwagi na rosnące zainteresowanie miast udziałem w rowerowej rywalizacji produkt rozwija się tak, aby udostępnić wachlarz sportowych możliwości mieszkańcom miast uczestniczących w projekcie.

W ślad zaposzerzeniem funkcjonalności aplikacji oraz jej nową nazwą zmieniony został również layout projektu oraz rebranding samej ikony Aplikacji. Logotyp AKTYWNE MIASTA oparto na grafice przedstawiającej wykres pulsu, który ma symbolizować aktywność, sport, rekreację, życie oraz w elemencie architektonicznym przedstawiającym budynki miasta.

Połączenie tych dwóch elementów graficznych nawiązuje bezpośrednio do samej nazwy aplikacji. Z kolei kolorystyka znaku w odcieniach zieleni podkreśla ekologiczny charakter projektu, jego dynamizm i energię.

 Wszystkie Miasta, które podpisały umowy trzyletnie na udział w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski otrzymały dostęp do szerszej wersji Aplikacji. Umożliwia to Miastom tworzenie gier miejskich, udostępnianie tras swoim użytkownikom, oferowanie zniżek u partnerów z regionu czy też zamieszczanie lokalnych informacji rekreacyjno – sportowych. 

Mapa

miejsca, wydarzenia, obiekty

ZAMKNIJ x
RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej