Królewska niedziela na stadionie

 

W niedzielę 12 września na Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Śliwińskiego odbył się XXIII Memoriał im. Michała Barty. Tegoroczna edycja była szczególna gdyż przypadała w roku 25 rocznicy śmierci znakomitego trenera, zawodnika i nauczyciela wychowania fizycznego Michała Barty. Tego dnia obiekt przy I Liceum Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika wypełnił się olbrzymią ilością kibiców, którzy podziwiali przedstawicieli ,,królowej sportu". Znakomite widowisko sportowe uzupełnione było licznymi atrakcjami - strefa animacji dla dzieci, dmuchańcami i konkursami dla kibiców.

Na kołobrzeskim stadionie w tym roku można było zobaczyć nie tylko czołówkę polskich oszczepników i oszczepniczek, ale też znakomitych przedstawicieli innych konkurencji. Największą gwiazdą tegorocznych zawodów była Mistrzyni Olmipijska z Tokyo Małgorzata Hołub-Kowalik, która w biegu na 400 m rywalizowała z Mistrzynią Europy Juniorek  i również olimpijką Kornelią Lesiewicz. W biegu na 100 metrów kobiet kołobrzeżanie podziwiali szybkość i technikę wieloletniej ,,królowej polskiego sprintu", trzykrotną olimpijkę ( Londyn, Rio, Tokyo ) oraz brązową medalistę Mistrzostw Europy - Marikę Popowicz-Drapałę. Utytułowana zawodniczka pomimo końcówki sezonu uzyskała wartościowy rezultat na 100m 11,89 i zdecydowanie zwyciężyła w biegu finałowym.

W męskim sprincie młody zawodnik AML Słupsk Marek Zakrzewski walczyl o ustanowienie Rekordu Polski w swojej kategorii wiekowej. Jednakże w biegach sprinterskich ciężko było osiągać życiowe rezultaty z racji niesprzyjającego przedniego wiatru. Mimo tego zawodnik ze Słupska w biegu eliminacyjnym uzyskał wynik 10,79! W we wszystkich pozostałych konkurencjach ( skok w dal mężczyzn i kobiet, bieg na 1000 m mężczyzn ) oglądaliśmy również solidnych krajowych zawodników, którzy uzyskali bardzo wartościowe wyniki. W skoku w dal kobiet zwyciężyła z rekordem życiowym 5,97 Aleksandra Nowakowska ( RKS ŁÓDŹ ), a wśród mężczyzn z najlepszym wynikiem w sezonie triumfował 6,84 Piotr Formaniewicz ( AZS AWFiS Gdańsk ). W biegu na 1000m po zaciętej walce zwyciężył Szymon Twardoń z rekordem życiowym 2:27:16.  Memoriałowe konkursy rzutu oszczepem zwyciężyli faworyci: Klaudia Regin wśród kobiet z wynikiem 49,83 metra, a wśród mężczyzn Cyprian Mrzygłód olimpijczyk z Tokyo uzyskał wspaniały wynik 79,79 metra. Na zakończenie XXIII Memoriału emocjonowaliśmy się rywalizacją dwóch zawodniczek ,,Aniołków Matusińskiego". Ostatecznie po pięknym biegu zwyciężyła Mistrzyni Olimpijska Małgorzata Hołub-Kowalik ( 53:45 ) z AZS UMCS Lublin przed Kornelią Lesiewicz (54:10) AZS AWF Gorzów.

W każdej konkurencji oprócz klasyfikacji ogólnej prowadzona była również klasyfikacja młodzieżowa w której bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy KMKL Sztorm Kołobrzeg. W zawodach uczestniczyli także mieszkańcy powatu kołobrzeskiego w biegu amatorskim na 1500 m współorganizowanym z grupą ,,Biegam bo lubię Kołobrzeg". W rywalizacji zwyciężyli Christopher Pietruczuk (4:21:20) i Karolina Pałaszewska (5:57:25). W biegu brał również udział kołobrzeski ultramaratończyk Andrzej Wyganowski, który aktywnie rywalizcuje już od ponad 50 lat!  W czwartek 9.09.2021 odbył się również Mały Memoriał im. Michała Barty w którym uczestniczyło ok. 110 uczniów szkół podstawowych powiatu kołobrzeskiego. Zawody organizowane były pod hasłem #WszyscyJesteśmyMistrzami i razem z dziećmi cieszyliśmy się możliwością wspólnej aktywności fizycznej. Najlepsi spośród tej rywalizacji mieli szansę pokazania się na niedzielnym memoriale w biegu pokazowym na 100m i otrzymali nagrody podczas uroczystej dekoracji. Organizatorami XXIII Memoriału im. MIchała Barty byli: KMKL SZTORM Kołobrzeg, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. Patronat nad imprezą sprawował Polski Związek Lekkiej Atletyki, Prezydent Miasta Anna Mieczkowska oraz Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski - gospodarz obiektu przy ulicy Śliwińskiego.

Serdeczne podziękowania dla partnerów: Shuum Boutique Wellness Hotel ,Jantar Wody Mineralne, Ośrodek Rehabilitacyjno-Wczasowy MAGNOLIA , Colberg - Kołobrzeska Fabryka Piwa, Szal-Bud szalunki i rusztowania ,Grupa Hotele Polskie , Fanza Kołobrzeg, Hotel Crocus ★★★★ Zakopane / Poland ,Polferries, Seaside Park Hotel Kołobrzeg ,Agencja Reklamowa WebNext ,Wydawnictwo Kamera, Masarnia Burger Bar, TH Alplast - Oprogramowanie i sprzęt komputerowy, Piekarnia-Cukiernia Nizioł, Fizjoterapia Zawadzcy, Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletyki Biegam Bo Lubię Kołobrzeg, Barkas , Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy.

Mapa

miejsca, wydarzenia, obiekty

ZAMKNIJ x
RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej