Boiska do mini piłki nożnej

Sala ze szklanymi boksami do halowej piłki nożnej 2/2.

Jorkyball – specyficzna odmiana piłki nożnej połączona z zasadami popularnego, choć raczej traktowanego jako sport elitarny, squasha.

W klatce o wielkości 5x10x3 metry, grają cztery osoby (po dwóch w drużynie) i starają się trafić do bramki o wielkości metr na metr. Jeden z zawodników gra w polu, a drugi jest defensorem.

  • Podczas spotkania nie wolno dotknąć piłki ręką.
  • Każda drużyna składa się z dwóch zawodników i 1-2 rezerwowych. Zmian można dokonywać tylko pomiędzy setami, bądź w przypadku kontuzji jednego z graczy.
  • Każdy mecz rozgrywany jest do trzech wygranych setów, przy czym każdy set kończy się, gdy któraś z drużyn strzeli 7 bramek.
  • Każdy gracz ma wyznaczoną pozycję na boisku - napastnik i obrońca - zmian na pozycjach nie można przeprowadzać w trakcie seta, w każdym kolejny secie dochodzi do zmian ról w drużynie.
  • Napastnik może poruszać się po całym boisku poza "polem rzutów wolnych" rywali (podbramkowym). Obrońca nie może przekroczyć połowy boiska, chyba że to właśnie on wprowadzał piłkę do gry z własnego pola bramkowego.
  • Po strzelonej bramce drużyna, która ją zdobyła, wprowadza piłkę do gry.

 

BOISKA DO MINI PIŁKI NOŻNEJ
Treningi i zajęcia sportowe - 1 kort 30 zł/h

Wybierz interesujący Cię formularz

Mapa

miejsca, wydarzenia, obiekty

ZAMKNIJ x
RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej