5 pomysłów na trening jesienią

Gdy zaczyna się jesień, ciężko wyobrazić sobie trening na świeżym powietrzu. Deszcz, wiatr i chłód potrafią dać w kość nawet najbardziej wytrwałym sportowcom, a śliska nawierzchnia może sprzyjać licznym kontuzjom. Co zrobić, by nie przegapić okazji do ćwiczeń i móc cieszyć się treningiem jesienią?

Profesjonalna siłownia
Siłownia to zarówno najbardziej oczywiste, jak i najlepsze miejsce, do którego możemy udać się na trening, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Tu znajdziemy niezbędne sprzęty i akcesoria, które pozwolą nam utrzymać formę i ćwiczyć różnorodne partie mięśni. Możemy skorzystać także z pomocy trenera personalnego, który dopasuje rodzaje ćwiczeń do naszych potrzeb. Dzięki temu będziemy mogli realizować swoje cele treningowe jeszcze bardziej efektywnie niż w innych przypadkach.

Fitness i zajęcia grupowe
Jeśli lubimy zorganizowane treningi, dobrym pomysłem będą różnego rodzaju zajęcia grupowe, jak fitness, stretching, cross, trening obwodowy czy step. Choć tego typu zajęcia cieszą się przede wszystkim zainteresowaniem wśród kobiet, również wielu mężczyzn może skorzystać z tego typu aktywności. To świetny sposób na spalenie sporej ilości kalorii i aktywne spędzenie czasu i utrzymanie formy.

Domowa siłownia
Jeśli mamy odpowiednie fundusze oraz odpowiednią ilość wolnej przestrzeni, możemy zorganizować sobie siłownie również we własnych czterech ścianach. Wymaga to zakupu niezbędnego sprzętu, takiego jak hantle i gryfy, a także mat do ćwiczeń i wielu innych akcesoriów. Choć z oczywistych względów tego typu domowa siłownia nie zastąpi wyposażenia profesjonalnej placówki, może być świetnym dodatkiem do innych form treningu. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w tego typu sprzęty może wiązać się z dość wysokimi kosztami.

Basen
Pływanie ma doskonały wpływ na nasze zdrowie. Pomaga zahartować organizm, a także rozluźnić organizm. Ma pozytywny wpływ na nasz układ oddechowy – regularne wizyty na basenie pozwalają zwiększyć pojemność płuc. Co więcej, pływanie świetnie wzmacnia mięśnie i poprawia wady postawy. Warto jednak znaleźć porę, w której na basenie nie odbywają się żadne zajęcia dodatkowe. Jeśli będziemy musieli dzielić tor z kilkoma osobami, nasz trening może nie być zbyt efektywny.

Centra rozrywki
Oprócz wyżej wspomnianych możliwości, w większych miastach dostępne są jeszcze różnego rodzaju centra aktywnej rozrywki, które umożliwiają uprawianie sportu w czasie niesprzyjającej pogody jesienią i zimą. Parki trampolin, hale do jeżdżenia na wrotkach, lodowiska czy hale wspinaczkowe mogą być świetnym urozmaiceniem codziennego treningu i jednocześnie dos

 

Źródło: https://symfoniapiekna.pl/

Mapa

miejsca, wydarzenia, obiekty

ZAMKNIJ x
RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej