Otwarcie wystawy "Oblicza tenisa"

Andrzej Szkocki .Socjolog z wykształcenia, fotograf z zamiłowania.

Fotoreporter z zawodu. Od 20 lat związany z Głosem Szczecińskim.

Współpracuje z agencją Polska Press KFP i News Pix. Jego zdjęcia ukazują się w min. w gazetach Przegląd Sportowy, Tenis Klub Puls Biznesu, Wprost, Rzeczpospolita ,Newsweek , Przekrój Gazeta Prawna. Publikowane są te z w prasie zagranicznej w Basler Zeitung w Szwajcarii ,The Times i Financial Times w Wielkiej Brytanii  czy Tenis w Finlandii.

Uczestnik wielu konkursów fotograficznych min. finalista Grand Press Photo, Zwycięzca Konkursu Mediów Regionalnych, a także autor kilku wystaw .Jeździ po całym świecie by fotografować zmagania sportowców. Był na MŚ w piłce nożnej i lekkiej atletyce w Berlinie, na turniejach tenisowych min. Australian Open, Roland Garros, Wimbledonie czy finale Masters w Szanghaju, a także na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Jak sam o sobie mówi z fotografią związany od dziecka ale z prawdziwym dziennikarstwem czyli z Głosem Szczecińskim dopiero od 20 lat.

Dobrze się czuje na ulicy gdzie cały czas cos się dzieje. „Możne wtedy być w centrum wydarzeń˝ i przekazywać informacje za pomocą obrazu. Najbardziej jednak lubi fotografie sportową

a przede wszystkim tenis. Do tego stopnia jest zauroczony ta dyscyplina ze lata po różnych zakątkach świata i fotografuje gwiazdy tenisa.

Ma w swojej kolekcji całą światowa czołówkę tenisowych aren.

Jego zamiłowanie do tenisa można oglądać na wystawach gdzie prezentuje swoje zdjęcia.

Uwielbia oglądać, fotografować i grać w tenisa, choć granie wychodzi mu najsłabiej.

Ma w swoim dorobku zaliczonych kilkadziesiąt turniejów a jego marzenie to wielki szlem w jednym roku, które w 2020 zamierza urealnić i zdobyć wielkiego szlema zaliczając Melbourne, Paryż Londyn i Nowy Jork.

Od 6 lat jest głównym fotografem na najstarszym turnieju tenisowym w Polsce czyli na PEKAO SZCZECIN OPEN.

Mapa

miejsca, wydarzenia, obiekty

ZAMKNIJ x
RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej